Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt ułatwiający osiąganie postawionych celów, poprawiający jakość i komfort pracy.

Cztery n
owoczesne, wygodne unity stomatologiczne wyposażone m.in. w :


- kamerę wewnątrzustną

- skaler ultradźwiękowy

- piaskarkęPunktowy aparat rtg Planmeca Intra z cyfrowym systemem Planmeca Procesor z dodatkowym wyposażeniem - ProSensor   

A
parat pantomograficzny RTG Planmeca Proline XC ceph z cefalostanem

Pantomograficzny aparat rentgenowski z cefalostatem o uznanej pozycji na rynku. Możliwość wyboru 9 kształtów szczęki pacjenta, brak zniekształceń i cienia kręgosłupa sprawiają, że użytkownik może być pewny wysokiej jakości zdjęć, a poprawna anatomicznie geometria obrazowania jest gwarantowana dzięki bardzo dokładnemu pozycjonowaniu pacjenta przy zastosowaniu, znanego z innych aparatów Planmeca, bocznego ustawienia pacjenta ("twarzą w twarz") oraz dzięki zastosowaniu trzech linii laserowych dodatkowo ułatwiających ustawienie pacjenta. Aparat wykonuje zdjęcia: standardowe pantomograficzne, zdjęcia zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i rozwarciu. Niewątpliwą zaletą tego aparatu jest również redukcja dawki promieniowania o połowę przy wykonywaniu zdjęć pantomograficznych dzieci. Natomiast dzięki zastosowaniu kolorowego wyświetlacza graficznego obsługę urządzenia cechuje wyjątkowa prostota.


 

Mikroskop

Umożliwia pracę w dużym powiększeniu, co zwiększa precyzję pracy i pozwala rozwiązać trudne problemy. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu kanałowym.  

 

 

 

 


 

Nożny mikrosilnik protetyczny Kavo K-4 plus           

Mikrosilnik do obróbki koron, mostów i akryli. Niewielka waga K4plus i jego kompaktowy rozmiar umożliwia wielogodzinną pracę niemal bez zmęczenia dłoni. Giętki i lekki przewód pozwala na większą swobodę ruchu, a mikrosilnik bezszczotkowy gwarantuje skuteczną redukcję hałasu i wibracji.

 


 

Urządzenie do terapii ozonem Ozonymed          

Zasadniczą funkcją urządzenia jest zlokalizowana produkcja czystego ozonu w celach leczniczych. Pobiera on tlen z powietrza i zamienia go w ozon, gaz ten działa tylko na chorobowo zmienioną tkankę i wystarcza zaledwie 10- 20 sekund jego podawania. Ozon generowany jest bezpośrednio na szklanej końcówce. Dzięki swojemu unikalnemu działaniu, urządzenie to może na leczonym obszarze wytworzyć ozon o stężeniu od 10 do ponad 100 ug/ml. Grzybo-, wiruso- i bakteriobójcze właściwości ozonu sprawiają, iż przyrząd ten jest nowatorskim i istotnym narzędziem terapeutycznym stosowanym w leczeniu stomatologicznym, dającym nadzieję na zwalczenie wywoływanych przez bakterie chorób, takich jak zapalenie dziąseł. Co więcej, ozon stosowany jest obecnie jako silny utleniacz, a dzięki swoim silnym właściwościom sterylizującym zabija nawet wyjątkowo silne bakterie, grzyby i wirusy. Ozonoperapia jest najnowszą metodą zapobiegania oraz leczenia próchnicy zębów. Ozon jest również niezastąpiony w leczeniu: - zapalenia dziąseł - zapalenia grzybiczego jamy ustnej -leczenie afty -leczenie ran w stanie zapalnym -zatrzymanie krwawień -stany poekstrakcyjne leczenie w pobliżu miazgi Ozon jest także stosowany: -do aplikacji przy zabiegach chirurgicznych - do aplikacji przy martwych zapaleniach dziąsła -do dezynfekcji ubytków -do dezynfekcji kanałów -do dezynfekcji przed i pozabiegowej - do dezynfekcji przed wprowadzaniem implantu. Stosowanie urządzenia OzonyMed jest metodą: BEZPIECZNĄ: dawka terapeutyczna ozonu jest dawką nieszkodliwą, przez co nie ma konieczności odsysania i daje to nieograniczone możliwości aplikowania w dowolnym miejscu. BEZBÓLOWĄ SKUTECZNĄ: skutecznie i trwale leczy rozmaite schorzenia stomatologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, onkologiczne, dermatologiczne. BEZ SKUTKÓW UBOCZNYCH: ozon działa tylko na miejscu chorobowo zmienionym, nie naruszając zdrowych tkanek. OSZCZĘDNĄ: w większości przypadków eliminuje konieczność stosowania antybiotyków i pobierany jest z powietrza, co nie daje dodatkowych kosztów. EFEKT TERAPEUTYCZNY: utrzymuje się znacznie dłużej niż po tradycyjnym leczeniu i następuje po nim naturalny proces gojenia.


 

Urządzenie do kondensacji gutaperki VDW BeeFil Pack        

Urządzenie wykorzystywane podczas leczenia kanałowego służy do nagrzewania i zmiękczania ćwieków gutaperkowych za pomocą gorącego pluggera. Przy pomocy urządzenia możemy również wykonać test żywotności miazgi. W jednym urządzeniu zintegrowano dwa systemy wypełniania kanału System do kondensacji wierzchołkowej - gorący plugger (BeeFill Pack) System do trójwymiarowego wypełniania wstecznego gutaperką płynną - (BeeFill). Zaletami tego urządzenia są: duży i czytelny ekran panelu sterującego, proste i graficznie opisane parametry ustawień, możliwość ustawienia własnych programów pracy, akustyczne i wizualne monitorowanie pracy urządzenia w obu systemach, profesjonalne wypełnianie kanału (końcówka z możliwością obrotu o 360 st.), łatwość uruchomienia końcówki za pomocą silikonowego przycisku-pierścienia, doskonały wgląd do kanału dzięki smukłej końcówce i wyjątkowo długiemu nabojowi z gutaperką, cyfrowo sterowana szybkość i temperatura dozowanych porcji gutaperki.


 

Mieszalnia do mas i materiałów

Umożliwia szybką i dokładną pracę, pozwalając uniknąć błędów mieszania ręcznego.

 

 

 

 

 


 

Endometr          

Służy do mierzenia długości kanałów

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Lampa wybielająca


 

Urządzenie do cięcia i koagulacji tkanek Carlo de Giorgi

Przy pomocy noża chirurgicznego można wykonywać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu łatwo przenika przez tkankę, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, prawie pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością stałej kontroli operowanego miejsca. Dzięki temu urządzeniu występuje wyjątkowo krótki czas gojenia i redukcja do minimum tworzenia się tkanki bliznowatej u pacjenta.


 

Mikrosilnik endodontyczny firmy MORITA

 Jeden z najlepszych na rynku, umożliwia nowoczesną, szybką i bezpieczną pracę w kanałach korzeniowych. W razie zwiększonego oporu sam wycofuje narzędzie, pokazuje długość kanału i sygnalizuje gdy zbliżamy się do jego końca, co chroni przed podrażnieniem okolic wierzchołka. 


 

Kamera wewnątrzustna

Umożliwia lepszą komunikację z pacjentem przez pokazanie na ekranie w powiększeniu leczonego zęba, jak również pokazanie pracy przed i po leczeniu.

 

ARS-DENT

Wielospecjalistyczna Klinika Stomatologiczna

ul. Świętokrzyska 5 lok. 4

15-843 Białystok